شهردار منطقه 13 از افتتاح 9 طرح ها و پروژه های ترافیکی در مراسمی با حضور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مورخ 19 شهریور ماه خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه در خصوص آماده سازی پروژه های قابل افتتاح منطقه گفت : این پروژه های ترافیکی شامل پوشش سقف پایانه شهید براری و سکو سازی ، احداث1100 باب پارکینگ های حاشیه ای در بوستان جنگلی سرخه حصار ، اصلاح و تعریض بزرگراه شهید باقری در محدوده پل خاقانی ،احداث پل عابر پیاده بزرگراه دوران در محدوده شهرک زینبیه ، مسیر دوچرخه سواری در بزرگراه های شرق تهران به طول 7 هزار متر ، احداث خانه دوستدار دوچرخه در ناحیه 2 ، احداث درب سوم سرخه حصار و بهسازی پارک آموزش ترافیک است که با حضور معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و مدیران این حوزه افتتاح می شود.
وی با اشاره به احداث مسیر ویژه دوچرخه سواری در بزرگراه های شهید دوران و بخشی از بزرگراه شهید یاسینی به طول 7 هزار متر افزود:این مسیر که با استفاده از علائم جدا کننده فیزیکی و نوشتاری تعیین شده است ، از میدان شهید مهتدی آغاز و تا بوستان جنگلی سرخه حصار ادامه می یابد.
شهردار منطقه 13 با بیان اینکه طرح اصلاح هندسی مسیر شمال به جنوب بزرگراه شهید باقری در خروجی بزرگراه شهید یاسینی ، به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز منطقه برای کاهش ترافیک و تردد روان وسایل نقلیه اجرایی شد، اظهار داشت: با اجرای این طرح ، ظرفیت ترافیکی این بخش از بزرگراه افزایش یافته و شاهد کاهش ترافیک و تردد روان خودرو ها هستیم.
وی در خصوص نصب و جانمایی پل عابر در بزرگراه شهید یاسینی ادامه داد :این طرح با توجه به ضرورت ایجاد زیرساخت های ترافیک شهری و به منظور جلوگیری از بروز حوادث تلخ و ناگوار احتمالی و ایجاد تسهیلات برای تردد ایمن عابران پیاده به اجرا رسید.
رحمان زاده تصریح کرد :برای رفاه حال گردشگران ، حدود هزار و صد واحد پارکینگ برای توقف شهروندان در حاشیه معابر سرخه حصار ایجاد شده است.
وی همچنین با بیان اینکه پایانه تاکسیرانی شهید براری با 5 خط تاکسی داخل شهری و 2 خط اتوبوس در انتهای خیابان پیروزی واقع شده است تصریح کرد : به منظور بهبود کیفی و کمی خدمت رسانی سیستم حمل و نقل عمومی ، طرح مسقف سازی این پایانه به همراه سکو سازی در مساحت 600 متر مربع جهت پوشش دهی به ایستگاه های این پایانه اجرایی شد
شهردار منطقه خاطر نشان کرد : همچنین احداث دو دوربرگردان پروانه ای در انتهای بزرگراه شهید دوران بین درب اول و دوم بوستان جنگلی سرخه حصارو مسیر شمال به شمال بزرگراه دوران از دیگر پروژه های ترافیکی این منطقه است.