شهردار منطقه ۲۲؛در قالب طرح تحول نگهداشت شهری بزرگراه شهید همدانی نونوار شد

شهردار منطقه ۲۲ از رسیدگی ویژه به حاشیه بزرگراه های این محدوده از تهران در قالب اجرای طرح تحول نگهداشت شهر خبر داد؛ گفت: مسافت قابل توجه بزرگراهی در منطقه ۲۲ وجود دارد و برخی از این بزرگراه ها فرا استانی هستند و روزانه حجم قابل توجهی تردد خودرو صورت می گیرد که نیازمند رسیدگی بیشتر وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲؛ وحیدرضا محمدی در حاشیه اجرای طرح تحول نگهداشت شهر که پنجشنبه این هفته در بزرگراه شهید همدانی به اجرا در آمد؛ اظهار داشت: بیش از ۶۰کیلومتر بزرگراه شامل بزرگراه های سردار شهید همدانی، شهید خرازی و آزادگان و همچنین دو آزادراه تهران-کرج و تهران – شمال در این محدوده وجود دارد که روزانه هزاران خودرو هموطنان از ۱۱ استان غربی و شمالی کشور به پایتخت تردد دارند و رسیدگی و نگهداشت این حجم مسیر از سوی مدیریت شهری صورت می گیرد.
وی افزود: نظافت و شستشوی حاشیه بزرگراه ها به شکل مداوم از سوی معاونت خدمات شهری به اجرا در می آید؛ اما اجرای طرح تحول نگهداشت شهر در بزرگراه ها کمک بسزایی به ساماندهی فضای سبز حاشیه ای بزرگراه ها و همچنین رسیدگی به علائم ترافیکی می کند.
محمدی به انهار حاشیه ای بزرگراه های این منطقه اشاره کرد؛ گفت: لایروبی چند کیلومتری انهار بزرگراه ها به شکل ویژه انجام می شود و عملیات مرمت و تعویض جداول در این فصل که بارش باران کمتر است صورت می گیرد.
شهردار منطقه به موضوع فضای سبز حاشیه بزرگراه های این منطقه نیز پرداخت، افزود: یکی از مشکلات فضاهای سبز پایتخت موضوع کم آبی است و باتوجه به اینکه در حاشیه بزرگراه ها فضای سبز وجود دارد، لوله کشی برای آبیاری فضای سبز و مدیریت مصرف در دستور کار مدیران شهری قرار دارد.