منطقه ۲ صاحب پارک ترافیک می‌شود نخستین پارک ترافیک منطقه ۲ با هدف آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی در بوستان اشرفی احداث می شود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲ ،امیرحسین حیدرنیا،معاون حمل‌ونقل‌وترافیک شهردار منطقه ۲ با اعلام این خبر گفت:
عابرین پیاده و کودکان در حوادث ترافیکی از آسیب پذیرترین اقشار هستند و پیشگیری از این امر نیازمند راهبردهای آموزشی و اجرای پروژه های علمی –عملی است بر همین اساس احداث پارک ترافیک می تواند با ایجاد محیطی کاملاً ایمن به روش بازی قوانین راهنمایی و رانندگی را به کودکان آموزش داد.
وی افزود: پارک ترافیک منطقه ۲ به مساحت ۳ هزار متر مربع در بوستان اشرفی در حال احداث است وبراساس برنامه پیش بینی شده در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
حیدرنیا اظهار داشت: دراين پارک شبکه‌ي بزرگراهي، معابر، بلوارهاي شرياني، معابر بن بست، ميدان‌ها، تقاطع، گذرگاه‌هاي عابر پياده مسیردوچرخه،پل عابرپیاده، ایستگاه های حمل و نقل عمومی وساختمان هاي اداري و آموزشي براي يادگيري بهتر دانش‌آموزان تعبيه شده است.
وی با بیان اینکه با بهره برداری از پارک ترافیک کودکان مي توانند در قالب تفريح و بازي آموزش ها و قوانين لازم را آموزش ببينندافزود: آموزش فرهنگ ترافیکی به کودکان، موثرترین و مطمئن‌ترین راه آموزش است زیرا متضمن درک و اجرای درست کاربران آینده از قوانین و مقررات ترافیکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.