مناسب سازی فضاهای منطقه 13 و برنامه های جدید سلامت محور
شهردار منطقه13 ضمن تشریح اقدامات منطقه برای مناسب سازی معابر و فضاهای شهری، از اجرای ده ها برنامه متفاوت و جدید به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلول خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان گفت: سوم دسامبر به عنوان روز جهاني معلولان در تقويم ملت هاي مختلف جهان ثبت شده و فرصتی براي تعمیم شناخت جوامع و اقشار مردم از نیاز ها و فعالیت های معلولان و ارتقای مطالبه گری افراد دارای معلولیت و خانواده های آنان است .
وی افزود: بر همین اساس با توجه به نیاز های افراد دارای معلولیت ، شهرداری منطقه 13 با هدف تحقق شعار شهردار تهران ، به منظورحمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت ، برای مشکلات این عزیزان تلاش کرده است که مناسب سازی معابر ، ساختمان های عمومی، سرای محلات و بوستان های منطقه ۱۳ و به همراه اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی از این جمله است .
به گفته وی مناسب سازی ورودی ساختمان های اداری معاونت ها و نواحی چهارگانه ، بوستان های ترنج و دو کوهه ، معابر (اجرای رمپ و کفپوش شیاری و سکه ای و رعایت پیوستگی و هم سطح بودن در معبر و اتصال به خطوط عابر پیاده مخصوص معلولان ) ،تعمیر و نصب پل و سنگدال همسطح مناسب سازی از جمله اقدامات صورت گرفته است.
شهردار منطقه۱۳ همچنین به بازدید های میدانی مستمر شهرداران نواحی به همراه شورایاری محلات و دبیر و اعضای کانون معلولان با محوریت نیازسنجی و رفع مشکلات افراد دارای معلولیت اشاره کرد و افزود : در این بازدید میدانی ، معضلات عمرانی مربوط به توانیابان موشکافی و بررسی می شود تا نسبت به رفع آنها اقدام شود.
رحمان زاده همچنین به برنامه های فرهنگی منطقه به مناسبت هفته معلول اشاره کرد و اظهار داشت : با توجه به پويش معلوليت بدون محروميت و نظر به محدودیتهای کرونایی ، برنامه های منطقه با شکل و تجربه جدید اجرایی می شود.
وی برگزاري جلسه مجازي با دبيران كانون معلولين محلات ، بازديد و تقدير دبيران كانون معلولين ديابت در منازل، طرح سلامتيار مسولين خانه هاي سلامت در طول هفته معلول، ارائه خدمات پزشگي بصورت كاملا رايگان با مشاركت يكي از مراكز درماني منطقه، مشاوره رايگان افراد داراي معلوليت توسط متخصين امور روانشناختي، تحويل بسته هاي بهداشتي درب منازل افراد داراي معلوليت نيازمند، وبينار تخصصي با موضوع افراد داراي معلوليت با حضور متخصين امور از جمله برنامه های اداره سلامت منطقه 13 به مناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولان برشمرد.
وی با بیان اینکه امسال براي دومين سال متوالي با برنامه خلاقانه اداره سلامت منطقه ١٣ ، منطقه ميزبان جشنواره بانوي مهر ماه است كه هدف از اين جشنواره تقدير از بانوان همراه افراد داراي معاوليت مي باشد اظهار داشت : خانواده ها ي افراد داراي ميتوانند از تاريخ13 آذر لغایت 25 آذر ماه به صورت كاملا مجازي فرم شركت در جشنواره را پر نموده و در پايان در تاريخ سی آذر ماه مصادف با ميلاد حضرت زينب(س)روز پرستار به رسم ادب و يادگار همانند سال گذشته به ٢٢ بانوي مهر و ماه منتخب هدايايي به درب منازل اين عزيزان ارسال خواهد شد.