داود لطفی شهردار منطقه17 از احداث مسیر پایدار دوچرخه سواری در این منطقه خبر داد و افزود: در کمتر از 50روز نزدیک به 2.5کیلومتر از مسیرها و معابر منطقه به عنوان مسیر پایدار دوچرخه سواری اصلاح و بهسازی شده و هم اینک این مسیر در اختیار شهروندان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17، داود لطفی شهردار منطقه 17 با اشاره به اینکه ساخت مسیرهای دوچرخه از اولویت های شهرداری تهران برای داشتن شهری سالم و عاری از آلودگی است گفت: تا کنون 8/8 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه در منطقه 17 احداث شده است که بخش های زیادی از منطقه را پوشش می دهد با این حال مکان های دیگری نیز برای احداث مسیرهای ویژه دوچرخه سواری در نظر گرفته شده که در آینده به بهره برداری می رسند.
وی با بیان اینکه شهرداری منطقه 17 تاکید زیادی به ساخت مسیرهای امن دوچرخه سواری در سطح نواحی سه گانه دارد افزود: در دو ماه اخیر نزدیک به دو و نیم کیلومتر مسیر دوچرخه احداث شده است و مطمئنا این روند در سال آینده نیز با شتاب بیشتری ادامه خواهد داشت.
لطفی با بیان اینکه دوچرخه وسیله نقلیه ای ارزان، امن و فاقد آلودگی هواست و به همین دلیل شهرداری تهران اهتمام ویژه ای به گسترش مسیرهای دوچرخه در سطح تهران دارد تاکید کرد: نزدیک به دو کیلومتر از مسیرهای دوچرخه در منطقه17 از نوع تیپ یک است که مسیر آن از محل عبور وسایل نقلیه دیگر همچون اتوبوس ها و خودروها جدا شده و این عامل به سلامت و امنیت بیشتر دوچرخه سواران کمک می کند.
شهردار منطقه 17 در پایان با بیان اینکه در تلاشیم فاز اول باغراه سلامت را که یک پروژه بزرگ در سطح منطقه است تا پایان امسال افتتاح کنیم تاکید کرد: در باغراه سلامت نیز مسیر ویژه دوچرخه قرار گرفته که بخش هایی از آن در فاز اول افتتاح خواهد شد.