🔷مانور برف تکانی منطقه ۱۵ به منظور تمرین نیروهای فضای سبز برای مواجه با شرایط جوی پربارش در روزهای سرد آتی برگزار شد.
🔹 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، علیرضا جعفری سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: این برنامه با حضور ۱۵۰ کارگر فضای سبز آموزش دیده و کارشناسان و ناظرین نواحی به همراه تجهیزات مربوطه روز گذشته در بوستان آزادگان انجام شد.
🔹به گفته او، این مانور با هدف ارزیابی توانمندی نیروهای انسانی و وضعیت تجهیزات و ماشین‎آلات لازم جهت آمادگی بیشتر برای انجام عملیات برف تکانی در سطح منطقه برگزار و در پایان آمادگی همه تجهیزات و نیروهای مرتبط تأیید شد.

🔹جعفری به اقدامات و برنامه های پیش بینی شده اداره فضای سبز در مواجه با روز های برفی اشاره کرد و گفت: در این راستا ۳۵ اکیپ شامل ۲۹۰نیروی کارگری و کارشناسی آموزش دیده به همراه تمامی اطلاعات نظیر شماره تماس افراد و محل استقرار کارگران بر روی نقشه مشخص و ثبت شده است.

🔹او گفت: همچنین تمامی تجهیزات و ادوات مورد نیاز برای برف تکانی شامل انواع ماشين آلات نظیر تانکر، وانت ،بالابر، های کاتر، اره موتوری وسايل و امكانات مكانيزه و تجهيزات فردي نظیر نردبان، کلاه ایمنی، طناب قطور، چوب بلند و پوشش زمستانی کارگران نگهبانان در اختیار اکیپها قرار گرفته است.

🔹جعفری در ادامه با اشاره به اینکه مدیریت و کنترل برف و یخ در فضای شهری نوعی وضعیت بحرانی تلقی شده که نیاز به برنامه های مدیریت بحران ویژه خود دارد افزود: برنامه های تدوین شده در راستای هماهنگی نهاد های درگیر و افزایش کارایی آنها به هنگام بحران برف نیز تهیه می شود.

🔹او گفت: انتخاب اکیپ های ویژه برف روبی از میان نیروهای جوان و آموزش دیده، بررسی تجهیزات برف روبی و مقابله با بحران قبل از شروع فصل بارش، شروع عملیات برف تکانی قبل از یخ زدگی بر روی درختان، اولویت بندی اجرای عملیات برف روبی به ترتیب خیابان های اصلی و معابر، معابر فرعی،درختان پراکنده و جنگلکاری ها و اولویت برف تکانی بر روی درختان سوزنی برگ و سپس پهن برگان همیشه سبز از جمله برنامه های تدوین شده در روز های برفی سال است.